Acta Junta 07-06-2017 Dimarts, 27 Juny 2017

Valorar aquest article
(0 vots)

Have no time for essay writing? An essay is, generally, a piece of writing that gives click for hire usa the author's own argument but DESENA REUNIÓ DE JUNTA curs 2016-2017 Reunits el 7 de juny de 2017 al taller de l’escola a les 19:30 hores, finalitzant a les 23:00 hores i assistint David Escutia, Montserrat Tarrida, Miquel Barbé, Carmen Martínez, Eva Mª Fernández, Ferran Federico, Lorena Martínez, Montse Pan, Raul Martínez, Samantha Brandariz i Susana Ayorinde Es van tractar els següents temes: Primer tenim una reunió amb l'equip directiu de l'escola que ens explica, entre altres coses, que durant tot l'estiu hi haurà les obres de remodelació de l'edifici de l'escola. Es farà la part d'ascensors, l'entrada principal, el gimnàs i la tanca perimetral. És molt possible que a l'inici de curs l'ascensor encara no funcioni, però la caixa haurà d'estar feta, igualment la tanca o el gimnàs poden patir algun endarreriment, però la resta ha d'estar a punt perquè l'escola pugui obrir el primer dia de curs. Aquest curs la inversió més alta que farà el consorci serà a la nostra escola. En referència al sinistre, indicar que no es cobrarà res directament de l'assegurança, sinó que el consorci reposarà el material, de moment han proporcionat monitors, però caldrà esperar a l'octubre pels PC's, impressores i canons digitals. S'acorda fer algun acte conjunt entre escola i AMPA per a la celebració dels 40 anys de l'escola, a l'octubre es parlarà per concretar el què, com i quant. Es parla de nou de l'aportació econòmica que farà l'AMPA a l'escola i es destinarà a casetes per guardar les joguines pel pati, però es deixa per a després de les obres. Continuen els problemes amb els intrusos, es parlarà amb el consorci sobre la possibilitat d'instal·lar una alarma en el perímetre de l'escola. Pel curs vinent a causa de la implementació de Xarxes pel Canvi es replantegen les metodologies didàctiques i el nombre de llibres que fan servir els alumnes es redueixen. Per adquirir experiència alguns mestres han visitat altres escoles per veure directament com ho treballen i organitzar-ho a la nostra escola. Es començarà a treballar amb els nous mètodes el segon trimestre del curs vinent i el primer trimestre serà només de preparació. Als cicles infantil, inicial i mitjà a vegades es barrejaran els alumnes de diferents cursos per fer una classe conjunta, a superior de moment només es barrejaran alumnes de diferents classes, però dins del mateix curs. Tornen a dir que caldrà que vagi gent a regar els nous arbres al juliol i agost. Les xerrades de l’escola de pares, continuen una baixa participació malgrat haver canviat l'estil dels cartells. A les Festes de la primavera de Sant Andreu la participació per part de les famílies de l'escola va ser molt petita. En referència al Firem-nos, els tabalers diuen que s'ha trobat a faltar la presència del Pegàs i la manca d’un espai on deixar els instruments mentre no toquen. Per la resta es considera que la participació de les famílies en aquest cas si que va ser important i es va col·laborar amb altres entitats del barri. Trobada de Gegants l'organització de la trobada va estar molt bé, s’agraeix al Ferran tot l'esforç i el temps que li ha dedicat. De nou hi va haver poca participació per part de les famílies de l'escola. Només es va fer difusió des de l'AMPA, en actes com aquest cal també el suport per part de l'escola. Es proposa i s'aprova de crear una nova comissió de tabals i imatgeria festiva, els seus membres seran la Montse Pan, en Ferran Federico i el Raúl Martínez. S'encarregaran de gestionar tant els tabals com el Pegàs, ells s'encarregaran d'obrir i tancar les portes de l'escola tant els dies d'assaig com en les festes i faran d'enllaç amb la junta assistint a les reunions de junta. La junta creu que la gestió dels cobraments i pagaments de Tabals i de Zumba s’ha d’externalitzar a l’igual que la resta d’extraescolars, tot i que possiblement comporti una pujada de les quotes que paguen els seus membres, la nova comissió ho parlarà amb els tabalers per trobar la fórmula per fer-ho de la manera més idònia. Igualment l’AMPA podria assumir part del seu pressupost, però també cal estudiar-ho i també la manera de contractar el nou mestre tabaler. Arran de tot això, es comenta que si l'AMPA tingués contractat un administratiu, aquest podria assumir tant la gestió de tabals com la de totes les extraescolars, podent oferir una important reducció de preus. Els tabalers també ens fan arribar que estan molestos perquè fins al darrer moment no s’ha inclòs una actuació d’ells a la Festa de Fi de Curs, és una actuació assídua en aquesta festa i consideren que si habitualment participen dels actes de carrer, també ho han de fer en els que es fan a dins l’escola. La comissió de festes puntualitza que si se’ls va incloure, però que fins al darrer moment no va estar definit el programa de la festa. Es parla igualment que cal promocionar més el servei d'acollida matinal i de tarda que ofereix l'AMPA. Per últim, en referència al camí escolar el curs vinent encara es continuarà treballant-hi, quedant pendent de mostrar a les famílies els resultats de les enquestes. Propera reunió de junta pel dia 21 de juny

The best dissertation editing services are exclusively available at Editing Worm. We offer professional Andrew Stothers Phd Thesis with complimentary
Llegir Best essay editing service at your disposal. So, no more need to look for Get Help Writing A Dissertation Introduction youve got all you need right here, right now. 355 vegades